Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca napadu

Data publikacji 03.02.2014

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad na placówkę bankową 27 stycznia br. 31-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego został już tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Do napadu na placówkę bankową w Słupsku doszło w miniony poniedziałek, 27 stycznia br. Wówczas, przed zamknięciem małej osiedlowej agencji bankowej, wszedł do środka zamaskowany i ubrany na ciemno mężczyzna. Sprawca, grożąc pracownicy, zażądał wydania pieniędzy, a następnie przeskakując przez biurko wszedł na zaplecze, skąd ukradł gotówkę.

Napastnik po zabraniu pieniędzy opuścił agencje i uciekł w nieznanym kierunku. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Śledczy bardzo dokładnie analizowali wszystkie zebrane w sprawie materiały, sprawdzali każdy sygnał i każdą uzyskaną informację. Poddano także szczegółowej analizie zabezpieczony w placówce monitoring.

Dzięki tej drobiazgowej i żmudnej pracy, funkcjonariusze zebrali informacje, które pozwoliły na wytropienie napastnika. W miniony piątek policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca województwa zachodniopomorskiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonych w sprawie dowodów prokurator przedstawił 31-latkowi zarzut rozboju. W sobotę sąd po rozpatrzeniu sprawy przychylił się do wniosku prokuratora oraz śledczych i tymczasowo aresztował zatrzymanego na dwa miesiące. Teraz policjanci ustalać będą czy zatrzymany mężczyzna ma związek z innymi podobnymi przestępstwami, które miały miejsce na terenie Słupska w ostatnim czasie.
 
Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mj)

Film Zatrzymany sprawca napadu

Opis filmu: rozboje

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymany sprawca napadu (format flv - rozmiar 2.88 MB)

Powrót na górę strony