Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana linia produkcyjna metamfetaminy

Data publikacji 03.02.2014

Policjanci z Kłodzka, współpracując z funkcjonariuszami Izby Celnej, zlikwidowali linię produkcyjną silnie działającego i mocno uzależniającego środka odurzającego - metamfetaminy. Zabezpieczono aparaturę, odczynniki i półprodukty. W sprawie zatrzymano 4 osoby. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że ten przestępczy proceder podejrzani rozpoczęli zaledwie kilka dni temu. Wśród zatrzymanych są też 2 mężczyźni poszukiwani przez Polskę i Czechy.

Policjanci Zespołu dw. z Przestępczością Narkotykową z kłodzkiej komendy powiatowej, współpracując z funkcjonariuszami Służby Celnej ustalili, że na terenie Kudowy - Zdroju prawdopodobnie produkowany jest bardzo silnie działający i mocno uzależniający narkotyk - metamfetamina. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania policjanci potwierdzili te podejrzenia i zlokalizowali miejsce produkcji.

Po odpowiednim przygotowaniu, funkcjonariusze przystąpili do realizacji. Po wejściu do jednego z domów na terenie miasta, policjanci ujawnili kompletną linię produkcyjną. Zabezpieczono aparaturę, odczynniki i półprodukty. Funkcjonariusze ustalili, że w pomieszczeniach, które wynajmowali obywatele Czech, produkcję rozpoczęto zaledwie kilka dni temu.

W sprawie tej, na miejscu zatrzymano do wyjaśnienia 4 osoby (2 mężczyzn i 2 kobiety), w wieku od 21 do 40 lat. Okazało się, że mężczyźni są poszukiwani przez czeski i polski wymiar sprawiedliwości. 40 - latek poszukiwany był przez policję czeską do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe, a jego 25 - letni kolega ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości obu państw.

Policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności przestępczego procederu. Za wytwarzanie i posiadanie środków odurzających grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość lub osiągnięcie korzyści majątkowej, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony