Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana kobieta urodziła dziecko, które miało ponad dwa promile alkoholu w organizmie

Data publikacji 03.02.2014

Oficer dyżurny szczycieńskiej Policji odebrał zgłoszenie z miejscowego szpitala, że na oddział położniczy została przywieziona pijana kobieta, która urodziła nietrzeźwe dziecko. Oboje, jak wykazało szpitalne badanie krwi, mieli około 2,5 promila alkoholu w organizmie. Obecnie policjanci ustalają okoliczności zdarzenia. Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu matce grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, około 23:00 oficer dyżurny szczycieńskiej Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie z miejscowego szpitala o tym, że na oddział położniczy została przewieziona karetką pogotowia nietrzeźwa 37-letnia kobieta – mieszkanka gminy Szczytno. Kobieta urodziła chłopca.

Na miejscu policjanci ustalili, że 37-latka trafiła na odział położniczy około godziny 22.00. W trakcie odbierania porodu położna wyczuła z ust kobiety alkohol. Po badaniach krwi wykonanych w szpitalu okazało się, że zarówno matka, jak i jej nowo narodzone dziecko mieli około 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Według wstępnych ustaleń chłopczyk czuje się dobrze i jest pod obserwacją lekarską.

Obecnie funkcjonariusze ustalają okoliczności zdarzenia. O całej sytuacji już został powiadomiony Sąd Rodzinny i Nieletnich w Szczytnie oraz miejscowy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Czynności prowadzone w tej sprawie będą odpowiedzią na pytanie, czy matka naraziła życie i zdrowie swojego dziecka na niebezpieczeństwo. Kobiecie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony