Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 03.02.2014

Kilkanaście godzin od zgłoszenia o odnalezieniu zwłok 60-letniej kobiety, świdniccy policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego o zabójstwo. 50-letni mężczyzna usłyszał już zarzut. Grozi mu kara dożywotniego więzienia. Wobec podejrzanego sąd zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, w wyniku podjętych działań, ustalili i zatrzymali 50-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu świdnickiego, podejrzewanego o zabójstwo 60-letniej kobiety. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

28 stycznia 2014 r. oficer dyżurny został powiadomiony o ujawnieniu w domu jednorodzinnym na terenie powiatu świdnickiego zwłok 60-letniej kobiety. Na miejscu ujawnienia zwłok policjanci przeprowadzili dokładne oględziny z udziałem prokuratora i technika kryminalistyki.

Już następnego dnia po tym, jak funkcjonariusze zajęli się sprawą, świdniccy kryminalni wytypowali i zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który w ocenie funkcjonariuszy mógł przyczynić się do śmierci kobiety. W trakcie bardzo intensywnych czynności, prowadzonych pod nadzorem prokuratury, na podstawie zgromadzonego materiału, zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiony został zarzut zabójstwa.

Mężczyzna został doprowadzony przez policjantów do sądu, który zastosował wobec niego areszt tymczasowy na 3 miesiące. Za czyn, o który mężczyzna jest podejrzany, może mu grozić teraz kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony