Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Do policyjnych depozytów trafiło kilka kilogramów narkotyków, setki litrów nielegalnego alkoholu

Data publikacji 04.02.2014

Wspólne działania funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego, włocławskich policjantów oraz funkcjonariuszy Izby Celnej w Toruniu doprowadziły do przejęcia kilku kilogramów marihuany i amfetaminy, kilkuset tabletek extasy, listków LSD, kilkuset litrów spirytusu i setek paczek papierosów. Do sprawy zatrzymanych zostało 5 mężczyzn. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków zatrzymanym grozić może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Włocławka zatrzymali 5 mężczyzn podczas przeładunku trefnych papierosów. Zabezpieczono w sumie 1000 paczek papierosów bez znaków skarbowych akcyzy. Jak się okazało, był to jedynie tzw. wierzchołek góry lodowej.

Czynności podjęte przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego pozwoliły na ustalenie, że w garażu wynajmowanym przez jednego z zatrzymanych w Ciechocinku znajduje się „magazyn” trefnego alkoholu, papierosów oraz narkotyków. Wspólna realizacja doprowadziła policjantów do ujawnienia i zabezpieczenia znacznych ilości i różnego asortymentu narkotyków oraz trefnych papierosów i alkoholu.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 6,5 kg marihuany, 1,5 kg amfetaminy, 6 gram kokainy, 226 szt. tabletek extasy, 635 listków LSD o czarnorynkowej wartości 292 tys. złotych oraz strunówki, łyżeczki do porcjowania narkotyków i wagę elektroniczną. Ponadto zabezpieczono blisko 500 l spirytusu bez akcyzy oraz 880 paczek trefnych papierosów, co spowodowało straty Skarbu Państwa w wysokości 50 tys. zł.

Jeden z zatrzymanych, 38-latek, usłyszał w Prokuraturze Okręgowej we Włocławku zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i posiadania znacznych ilości narkotyków. Grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Pozostali zatrzymani za posiadanie nielegalnych papierosów i alkoholu usłyszeli zarzuty naruszenia przepisów kodeksu karno-skarbowego.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.86 MB)

Powrót na górę strony