Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadał na sklepy - teraz za to odpowie

Data publikacji 04.02.2014

Olsztyńscy policjanci zatrzymali sprawcę ośmiu napadów na osiedlowe sklepiki. Podejrzany to 27-letni Grzegorz B. Mężczyzna został zatrzymany w wynajmowanym mieszkaniu i nie stawiał oporu. Mieszkaniec Olsztyna złożył obszerne zeznania i przyznał się do rozbojów. Jak powiedział, robił to ponieważ brakowało mu na życie. Do ujęcia sprawcy napadów przyczyniły się publikacje wizerunku podejrzanego w mediach. Osoba, która pomogła policjantom zostanie nagrodzona przez Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie.

Podejrzany o napady na sklepy 27-letni Grzegorz B. został zatrzymany przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, w wynajmowanym mieszkaniu w Olsztynie. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony wizytą kryminalnych i nie stawiał oporu.

Policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu 27-latka ubrania i nóż, których używał podczas dokonywania przestępstw. Już wczoraj funkcjonariusze przeprowadzili eksperyment procesowy, podczas którego odtworzono przebieg zdarzeń w miejscach, w których dochodziło do  przestępstw. Mężczyzna dokładnie opisał swój sposób działania, złożył obszerne wyjaśnienia i przyznał się do rozbojów - napadał na sklepikarzy, ponieważ brakowało mu na życie.

Zatrzymany  27-latek był w przeszłości notowany przez Policję, odsiadywał też karę pozbawienia wolności, którą sąd zamienił mężczyźnie za nieopłaconą grzywnę, za wykroczenie.

Niewątpliwie dużą rolę w zatrzymaniu podejrzanego odegrała publikacja wizerunku sprawcy w mediach. Policjanci otrzymali  szereg anonimowych  zgłoszeń , które były skrupulatnie sprawdzane i  weryfikowane. Wśród tych informacji – jedna okazała się bardzo przydatna w ujęciu sprawcy rozbojów. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami osoba, która przyczyniła się do zatrzymania podejrzanego zostanie nagrodzona przez Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie.

(KWP w Olsztynie / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 772.93 KB)

Powrót na górę strony