Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadka dilerów narkotyków. Mazowieccy "kryminalni" w akcji

Data publikacji 04.02.2014

Ponad 11 kilogramów narkotyków wprowadził na rynek 20-latek z Żyrardowa. Na lokalnym rynku działał wraz z kolegami. Wszyscy wpadli w ostatnich dniach w ręce policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu. Zatrzymanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Tyle samo lat w więzieniu mogą spędzić radomianie, którzy zajęli się sadzeniem konopi i ich sprzedażą. Oni także zostali zatrzymali przez mazowieckich „kryminalnych”.

Od pewnego czasu policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu wraz z Prokuraturą Rejonową w Żyrardowie prowadzili śledztwo dotyczące wprowadzenia do obrotu znacznej ilości marihuany, haszyszu i amfetaminy na terenie Żyrardowa. Wspólne działania mundurowych oraz prokuratorów przyniosły oczekiwany rezultat w ostatnich dniach stycznia. Wtedy to doszło do przeszukań na terenie miasta. Policjanci zatrzymali do sprawy 6 osób (18-38 lat), w tym mężczyznę  poszukiwanego nakazem doprowadzenia do zakładu karnego i poszukiwanego za kradzież z włamaniem na terenie Skierniewic. Zatrzymanym przedstawiono łącznie 17 zarzutów dotyczących wprowadzania do obrotu narkotyków ich udzielania innym osobom oraz posiadania zakazanych substancji. W minionym tygodniu wobec jednego z zatrzymanych Sąd Rejonowy w Żyrardowie zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy. 20-latkowi przedstawiono zarzut wprowadzenia do obrotu ponad 11 kg narkotyków, w tym marihuany, haszyszu oraz amfetaminy. Mazowieccy policjanci nadal pracują nad sprawą.

Podobne działania prowadzone są w przypadku czterech radomian (24-27 lat), których także zatrzymano w styczniu. Tym razem funkcjonariuszy z KWP wspierają prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Kilka dni temu na drodze krajowej nr 7 w Orońsku policjanci zatrzymali auto, którym poruszał się mieszkaniec Radomia. Jeszcze tego samego dnia w Kielcach przy ul. Paderewskiego po pościgu został zatrzymany kolejny mężczyzna, który usiłował przejechać autem policjantów chcących go ująć. W czasie działań, w centrum Kielc mazowieccy policjanci ujawnili plantację konopi indyjskich. Zabezpieczyli 92 krzaki, z których można wytworzyć narkotyki o wartości przekraczającej 700 tys. zł. Obu mężczyznom przedstawiono m.in. zarzuty uprawy konopi oraz wprowadzania do obrotu środków odurzających. Dodatkowo jeden z nich będzie musiał się także tłumaczyć z czynnej napaści na policjantów. Sąd Rejonowy w Radomiu aresztował mężczyzn na trzy miesiące. Do sprawy policjanci z KWP zatrzymali pod koniec stycznia kolejne dwie osoby, którym również przedstawiono zarzuty uprawy konopi indyjskich. Jedna z nich została tymczasowo aresztowana, a wobec drugiej zastosowano dozór oraz zakaz opuszczania kraju.

Obie sprawy są rozwojowe i policjanci oraz prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / pt)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.16 MB)

Powrót na górę strony