Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krakowscy policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę poszukiwanego ENA

Data publikacji 04.02.2014

Wczoraj (03.02) po godz. 17, na ul. Bora – Komorowskiego w Krakowie policjanci ruchu drogowego w wyniku zaplanowanych działań zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Audi. Kierowca bez dyskusji, od razu zgodził się na badanie alkotestem oraz na przyjęcie mandatu karnego od policjantów. Kierowca chciał jak najszybciej zakończyć kontrolę i odjechać. Tak grzeczne zachowanie nie uśpiło czynności Policjantów – mężczyzna ten był poszukiwany.

47-letni mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania oraz międzynarodowym listem gończym  jako członek międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej  przemycającej i handlującej bronią.  Człowiek ten poszukiwany był od 2007 r. przez włoskie organy ścigania jako osoba przemycająca i rozprowadzająca broń w wielu krajach. Mężczyzna został zatrzymany, a  jego samochód zabezpieczony do oględzin. Pies wyszkolony na wyszukiwanie materiałów wybuchowych sprawdzał czy w samochodzie nie było przewożonych takich materiałów. Przy zatrzymanym zabezpieczono 4 telefony komórkowe, pojemnik z gazem pieprzowym oraz kalendarz z zapiskami. Mężczyzna ten w policyjnych bazach figuruje jako niebezpieczny przestępca, mogący posiadać przy sobie broń w chwili zatrzymania.

Zgodnie z procedurami powiadomione zostało Biuro Sirene  Komendy Głównej Policji oraz  Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Mężczyzna zostanie teraz tymczasowo aresztowany. Zostanie także wdrożona procedura ekstradycji.

(KWP w Krakowie / pt)

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.01 MB)

Powrót na górę strony