Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradli blisko 40 aut o wartości ponad 1 mln zł

Data publikacji 04.02.2014

Wrocławscy policjanci prowadząc czynności w sprawie rozbitej grupy przestępczej, udowodnili jej członkom kradzież blisko 40 aut o wartości ponad 1 mln zł. Do kradzieży dochodziło na terenie województw dolnośląskiego i wielkopolskiego. W zainteresowaniu podejrzanych były głównie samochody marki Audi i Volkswagen. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali wcześniej 6 osób podejrzanych o kradzieże i paserstwo. Zlikwidowano także dziuplę, w której skradzione pojazdy rozbierane były na części, a następnie sprzedawane.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z wrocławskiej komendy miejskiej i komisariatu na wrocławskich Krzykach, prowadząc czynności w sprawie rozbitej grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów, na podstawie prowadzonych ustaleń i szczegółowej analizy zgromadzonego materiału, udowodnili podejrzanym łącznie kradzież co najmniej 37 samochodów, do których dochodziło głównie na terenie województw dolnośląskiego i wielkopolskiego.

Wcześniej w tej sprawie w ręce funkcjonariuszy wpadło sześć osób podejrzanych o udział w przestępczym procederze - cztery z nich odpowiedzą za kradzieże, a dwie za paserstwo. Decyzją sądu czterech podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych.

Jak wynika z ustaleń policjantów zajmujących się tą sprawą, sprawcy kradli głównie samochody marki Audi i Volkswagen, z roczników 2001 – 2006. Kradzione auta trafiały do zlikwidowanej już przez policjantów dziupli, zlokalizowanej na terenie powiatu górowskiego. Tam były rozbierane na części. Podzespoły z kradzionych samochodów grupa sprzedawała na terenie całego kraju.

Zatrzymanym za włamania do samochodu i ich kradzieże, grozi kara nawet do 10 lat, a za paserstwo do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają, czy oprócz udowodnionych na chwilę obecną przestępstw, grupa ma na swoim koncie jeszcze inne czyny.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony