Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Lublińca - Człowiekiem Roku 2013

Data publikacji 04.02.2014

Posterunkowy Bartosz Skubała z lublinieckiej komendy został zwycięzcą plebiscytu na Człowieka Roku 2013. Konkurs zorganizowały Dziennik Zachodni i portal Nasze Miasto. Kilka miesięcy temu, policjant bez wahania, z narażeniem życia uratował mężczyznę z płonącego budynku.

Wczoraj zakończyło się głosowanie na Człowieka Roku 2013 powiatu lublinieckiego. Zwycięzcą pierwszego etapu plebiscytu, w którym udział brało 9 wytypowanych osób, został policjant Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego, posterunkowy Bartosz Skubała.

Od momentu ogłoszenia konkursu, funkcjonariusz utrzymywał się na pozycji lidera. Po podsumowaniu wyników okazało się , że łącznie otrzymał ponad 4 tysiące głosów. Posterunkowy Skubała w maju ubiegłego roku, wraz z partnerem jako pierwsi dotarli na miejsce pożaru. Funkcjonariusz bez chwili wahania wszedł do objętego pożarem pomieszczenia, z którego wyniósł nieprzytomnego już mężczyznę.  

Już 10 lutego rozpocznie się kolejny etap konkursu. Z pośród laureatów z 31 powiatów, wyłoniony zostanie Człowiek Roku Województwa Śląskiego.

Naszemu koledze serdecznie gratulujemy i życzymy zwycięstwa w „eliminacjach wojewódzkich”.

(KWP w Katowicach / pt)

 

Powrót na górę strony