Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Głogówka uratował życie

Data publikacji 04.02.2014

St. asp. Zenon Jasiński, oficer dyżurny z Komisariatu Policji w Głogówku uratował życie 26-letniemu mieszkańcowi Wrocławia. Mężczyzna powiadomił swoją znajomą, że chce popełnić samobójstwo. Kobieta zaalarmowała dyżurnego Policji z Głogówka. Funkcjonariusz podczas telefonicznej rozmowy z desperatem ustalił miejsce jego pobytu i skierował tam policjantów.

Wczoraj (3 lutego), około 15:00, st. asp. Zenon Jasiński, dyżurny z  Komisariatu Policji w Głogówku odebrał niecodzienny telefon od mieszkanki gminy. Kobieta powiedziała, że jej znajomy, który mieszka we Wrocławiu zadzwonił do niej i powiedział, że planuje popełnić samobójstwo. Dyżurny natychmiast oddzwonił na numer telefonu mężczyzny. Policjant w taki sposób prowadził rozmowę z desperatem, że ten w końcu powiedział w jakim miejscu się znajduje. Okazało się, że 26-latek przebywał w miejscowości Smolec w gminie Kąty Wrocławskie.

Policjant z Głogówka natychmiast powiadomił funkcjonariuszy tamtejszego komisariatu. Do momentu przybycia na miejsce policyjnego patrolu i zaalarmowanych ratowników medycznych, aspirant Jasiński cały czas prowadził rozmowę z mężczyzną. 26-latek został przewieziony do szpitala.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji st. asp. Zenona Jasińskiego mężczyzna został uratowany. Po wszystkim 26-latek zatelefonował do policjanta i podziękował mu za uratowanie życia.

(KWP w Opolu / mj)

Powrót na górę strony