Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W trosce o bezpieczną podróż

Data publikacji 05.02.2014

Lubuscy policjanci po raz kolejny sprawdzają stan techniczny autokarów oraz trzeźwość kierowców. Wszystko po to, aby wyjazdy dzieci i młodzieży na upragnione ferie odbywały się bezpiecznie.

Jeszcze kilka lat temu nie wszyscy decydowali się na podobne kontrole. Dziś już trudno wyobrazić sobie, że bez nich najmłodsi mogliby udać się w podróż. Ta społeczna akceptacja cieszy i na pewno jest efektem bardziej odpowiedzialnego podejścia do zagadnień związanych z bezpieczeństwem na drogach oraz przewidywania konsekwencji ich bagatelizowania. Od ubiegłego piątku /31 stycznia 2014 roku/ tych kontroli rejestrujemy zdecydowanie więcej.

Wyjazdy dzieci na ferie potęgują liczbę sprawdzeń autokarów, wykonywanych przez policjantów ruchu drogowego. To już nie tylko badanie trzeźwości kierowców, ale wnikliwa kontrola stanu technicznego pojazdu, stanu bieżnika, właściwego oświetlenia czy też wyeliminowanie wycieków płynów eksploatacyjnych. To w zasadzie sprawdzenia wytycznych zawartych w rozdziale 5 ustawy Prawo o ruchu drogowym, wyszczególnionych pod nazwą „Porządek i bezpieczeństwo na drogach”.

Codziennie lubuscy policjanci sprawdzając te pojazdy zapobiegają konsekwencjom wynikającym ze złego stanu technicznego pojazdu czy też możliwości wejścia za kółko nietrzeźwego kierowcy. O tym, że działania policjantów nie są fikcją, przekonał się 4 lutego 2014 roku jeden z przewoźników. Z uwagi na wyciek oleju silnikowego, pojazd nie został dopuszczony do ruchu. Pełniąc ustawowe zadania, do których bez wątpienia należy zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, namawiamy, aby do tego zagadnienia podchodzić z wyjątkową powagą i odpowiedzialnością.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony