Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozpracowana grupa trudniąca się kradzieżami mienia

Data publikacji 05.02.2014

7 osób zatrzymanych i odzyskane rowery o wartości co najmniej kilkunastu tysięcy złotych - to efekt działań zgorzeleckich funkcjonariuszy polsko – niemieckiej policyjnej grupy NYSA, związanych z rozpracowaniem grupy przestępczej, zajmującej się kradzieżami mienia, w tym kradzieżami rowerów, m.in. na terenie Niemiec. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

W trakcie prowadzonej od kilku dni realizacji, funkcjonariusze dolnośląsko – saksońskiej policyjnej grupy NYSA przeszukiwali m.in. mieszkania i posesje na terenie miasta, co do których istniało podejrzenie, że mogą tam znajdować się przedmioty pochodzące z przestępstw. W wyniku prowadzonych działań, funkcjonariusze odnaleźli rowery, które po sprawdzeniu okazały się kradzione.

Jak wynika z ustaleń policjantów zajmujących się tą sprawą, część rowerów została skradziona pod koniec ubiegłego roku na terenie Niemiec. Odzyskano sprzęt o wartości kilkunastu tysięcy złotych. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali łącznie 7 mężczyzn podejrzanych o kradzieże i paserstwo. Zatrzymani, to mieszkańcy Zgorzelca, w wieku od 19 do 30 lat - wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci ustalają czy zatrzymani mężczyźni mają na kocie jeszcze inne przestępstwa.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony