Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca fałszywego alarmu bombowego

Data publikacji 05.02.2014

Mężczyzna, który wywołał fałszywy alarm bombowy w myślenickim szpitalu, został zatrzymany. To 26-letni mieszkaniec Sułkowic. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci myślenickiego ogniwa kryminalnego 5 lutego br. nad ranem zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o wywołanie 28 stycznia fałszywego alarmu bombowego. Według informacji przekazanej przez mężczyznę, telefonującego na numer alarmowy, ładunek wybuchowy miał być podłożony na terenie myślenickiego szpitala. W akcję przeszukiwania terenu zaangażowane były policja, straż pożarna i inne służby techniczne. Ładunku ani też urządzenia wybuchowego nie odnaleziono.

Policjanci rozpoczęli ustalanie sprawcy fałszywego alarmu – dzisiaj rano, tuż po godz. 6:00, funkcjonariusze dotarli do mieszkania 26-latka, mieszkańca Sułkowic, który podejrzewany jest o sprawstwo incydentu. W jego miejscu zamieszkania policjanci zabezpieczyli telefon komórkowy z kartą SIM, z którego to aparatu – jak już potwierdzono – powiadomił CPR o bombie w szpitalu.

Mężczyzna był uprzednio karany za przestępstwa kryminalne (kradzieże, rozbój). Przyznał się do winy. Swoje zachowanie sprzed ośmiu dni tłumaczył wpływem mieszanki alkoholu i leków, które przyjął. Przedstawiono mu zarzut. Grozi mu do 8 lat pozbawinia wolności.O jego dalszych losach zadecyduje prokuratura i sąd.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony