Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelał z wiatrówki do nastolatków

Data publikacji 06.02.2014

Małopolscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który będąc pod wpływem alkoholu strzelał z wiatrówki do nastolatków oczekujących na autobus na przystanku. Jednego z nich, 16-latka, ranił w plecy. Na szczęście rana okazała się powierzchowna. Zatrzymany odpowie za uszkodzenie ciała oraz narażenie osób na niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 4 lutego br. około 15:20 przy ulicy Mickiewicza w Chełmku. Policjanci, kiedy tylko zostali powiadomieni o mężczyźnie strzelającym z wiatrówki do nastolatków oczekujących na przystanku, natychmiast udali się na miejsce. Tam odnaleźli podejrzanego, obezwładnili go i zabezpieczyli posiadaną przez niego wiatrówkę oraz pudełko z metalowymi śrutami. Mężczyzna, 54-letni mieszkaniec Chełmka, w chwili zatrzymania był nietrzeźwy – w organizmie miał 2,73 promila alkoholu.

Jak ustalili policjanci, 54 – latek oddał strzały w kierunku stojącej na przystanku autobusowym grupy młodzieży trafiając w plecy 16 – letniego mieszkańca Chełmka. Nastolatek został zbadany przez lekarzy, którzy stwierdzili, że nie ma on poważniejszych obrażeń ciała, a jedynie powierzchowną ranę i krwiaka.

Zatrzymany trafił do policyjnej celi, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia ciała oraz narażenia innych osób na niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony