Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Już dziś V Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej im. podkom. Andrzeja Struja

Data publikacji 09.02.2014

12 lutego 2014 r., o godz. 9:30, w Hali Sportowej DOSiR w Warszawie rozpocznie się V Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja o Puchar Komendanta Głównego Policji. W tym roku do turnieju zgłosiło się aż 41 drużyn. Zawody to przede wszystkim wyraz pamięci funkcjonariuszy o ich tragicznie zmarłym 10 lutego 2010 r. koledze – podkom. Andrzeju Struju.

Tradycją staje się coroczne spotkanie piłkarskich drużyn mundurowych na Międzynarodowym Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja o Puchar Komendanta Głównego Policji.

Turniej cieszy się coraz większym zainteresowaniem i prestiżem, a świadectwem na to jest niezwykle duża ilość zgłoszonych drużyn piłkarskich – w tym roku jest ich aż 41. Organizatorzy podzielili sportową rywalizację na dwie hale sportowe. Uczestników tradycyjnie gościć będzie Burmistrz Dzielnicy Praga Północ w Hali Sportowej DOSiR przy ul. Szanajcy 17/19, a także po raz pierwszy – Burmistrz Dzielnicy Bielany w Hali Sportowej Centrum Rekreacyjno - Sportowego przy ul. Lindego 20.       

Oficjalne rozpoczęcie turnieju odbędzie się już 12 lutego o godz. 9:30 w hali na Pradze Północ. Udział w nim weźmie Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński,  a także Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Dariusz Działo, Prezes PZPN Zbigniew Boniek, przedstawiciel PKOL, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. bryg. Stanisław Koziej, Szefowie Służb Mundurowych, Burmistrz Dzielnicy Mokotów, Burmistrz Dzielnicy Praga Północ, Burmistrz Dzielnicy Bielany, były trener reprezentacji Polski Andrzej Strejlau oraz znane osoby ze świata sportu i rozrywki.

Piąty z kolei Turniej rozgrywany będzie pod honorowym patronatem Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Zawody te są nie tylko sportową rywalizacją o zaszczytne trofeum, lecz przede wszystkim wyrazem pamięci funkcjonariuszy i żołnierzy o tragicznie zmarłym koledze. Pamięć i postawę podkom. Andrzeja Struja postanowili również uczcić funkcjonariusze z Mołdawii, Węgier oraz Litwy, którzy do rywalizacji wystawili swoje drużyny. Poprzez udział w turnieju  będą solidarnie, wspólnie z polskimi kolegami podkreślać wartości FAIR PLAY, które przyświecają im zarówno w życiu prywatnym, zawodowym jak też sportowym.

Mecz finałowy i zakończenie imprezy odbędzie się 13 lutego o godz. 16:30 w Hali Centrum Rekreacyjno – Sportowego Dzielnicy Warszawa Bielany przy ul. Lindego 20.

Wyjątkową atrakcją przed meczem finałowym będzie mecz pokazowy pomiędzy Kadrą Kierowniczą Policji a Reprezentacją Kapelanów.

Gala finałowa i rozdanie nagród przewidziane są na godz. 17:00.

MS/WS/KGP/pt

 

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony