Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Porozumienie o współpracy na rzecz walki z dopingiem w sporcie

Data publikacji 06.02.2014

Komendant Główny Policji oraz Przewodniczący Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie podpisali porozumienie o współpracy na rzecz walki z dopingiem w sporcie. Przedmiotem porozumienia jest wzmocnienie współpracy na rzecz przeciwdziałania zjawisku nielegalnego obrotu substancjami i metodami zabronionymi, które mogą być wykorzystywane dla celów dopingowych przez sportowców.

Nadinspektor Marek Działoszyński, Komendant Główny Policji, oraz  prof. Jerzy Smorawiński, reprezentujący Komisję do Zwalczania Dopingu w Sporcie, podpisali 5 lutego 2014 r. porozumienie o współpracy na rzecz walki z dopingiem w sporcie. Celem porozumienia jest zwiększenie skuteczności działań mających ograniczyć handel, przemyt oraz stosowanie substancji i metod zabronionych, które mogą być wykorzystywane dla celów dopingowych przez sportowców.

Wzmocnienie współpracy, zgodnie z postanowieniami porozumienia, ma się opierać przede wszystkim na szybkiej wymianie informacji, wzajemnym zapewnieniu udziału w organizowanych konferencjach i szkoleniach, a także na wspieraniu inicjatyw mających na celu wprowadzanie skutecznych przepisów prawa w zakresie walki z dopingiem.

mg

Powrót na górę strony
Polska Policja