Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za podrabianie pieniędzy

Data publikacji 07.02.2014

Policjanci zatrzymali kolejnego fałszerza pieniędzy i zabezpieczyli podrobione 20- i 50-złotowe banknoty. Wczoraj zatrzymanemu zostały przedstawione zarzuty. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Od początku 2014 roku na terenie powiatu suskiego pojawiały się fałszywe banknoty o nominale 20 i 50 złotych. Zwykle ujawniane były one w palcówkach handlowych, gdzie łatwiej było o zachowanie anonimowości.

W środę, 5 lutego, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zatrzymali 26-letniego mieszkańca Budzowa (pow.suski). Jak ustalono, w styczniu 2014 roku w swoim mieszkaniu produkował banknoty o nominale 20 złotych - część z nich zniszczył z uwagi na złą jakość, a część wprowadził do obiegu, głównie w palcówkach handlowych na terenie powiatu suskiego. Ponadto mężczyzna wydrukował banknot o nominale 50 złotych.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego ujawniono dodatkowo susz roślinny w niewielkiej ilości (tester wykazał, ze to marihuana) oraz wagę elektroniczną. Mężczyzna był już wcześniej karany za posiadanie narkotyków.

Wczoraj w Prokuraturze Rejonowej w Suchej Beskidzkiej podejrzanemu zostały przedstawione zarzuty za sfałszowanie i wpuszczenie w obieg pieniędzy w nominale 20 zł, przygotowanie do sfałszowania i wpuszczenia w obieg pieniędzy o nominale 50 zł. Nie wykluczone są zarzuty o posiadanie narkotyków, co uzależnione będzie o opinii biegłych. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów, prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Za powyższe czyny grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karze 25 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / mg)

 

 

 

 

Powrót na górę strony