Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany z papierosami bez akcyzy

Data publikacji 07.02.2014

Policjanci z Łęknicy zatrzymali 44-letniego obywatela Rumunii. W jego samochodzie zabezpieczyli 100 sztang papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna został przesłuchany, przyznał się do posiadania i przewożenia nielegalnych papierosów.

Wczoraj /6 lutego 2014 roku/ w godzinach porannych łękniccy policjanci zatrzymali samochód Skoda Felicja, którym podróżował 44-letni obywatel Rumuni. Podczas kontroli okazało się, że posiada on 100 sztang papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W przypadku, gdyby ten nielegalny towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby blisko 20 tys. złotych.

44-latek został przesłuchany, przyznał się do posiadania i przewożenia papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Zastosowano wobec niego poręczenie i zabezpieczenie majątkowe w wysokości 4000 złotych, które uiścił.

Obywatel Rumuni dopuścił się przestępstwa skarbowego z art. 65 § 3 kodeksu karnego skarbowego. Sprawca tego przestępstwa podlega karze grzywny nawet do 720 stawek dziennych. Stawka dzienna w zależności od warunków osobistych, rodzinnych oraz możliwości zarobkowych liczona jest w granicach od 10 złotych do 2000 złotych.

To już kolejny raz w tym roku, kiedy funkcjonariusze z powiatu żarskiego nie dopuścili do wprowadzenia do obiegu nielegalnych papierosów.
 
(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony