Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca uciekał przed policją

Data publikacji 07.02.2014

6 miesięcy bezwzględnego więzienia dla pijanego kierowcy, który uciekał koszalińskiej drogówce. Jego nocny rajd, który zakończył się urwaniem opony, zarejestrował policyjny wideorejestrator.

Do zdarzenia doszło 5 lutego w nocy na ulicy Dzieci Wrzesińskich w Koszalinie. Policjanci z wydziału ruchu drogowego, patrolujący nieoznakowanym radiowozem miasto, zauważyli jadący z przeciwnej strony pojazd, który nie miał włączonych świateł mijania. Mundurowi dali kierowcy sygnały nakazujące zatrzymanie, ten jednak nie zareagował. Zjechał na krawężnik, a następnie próbował uciekać i uderzył w narożnik pobliskiego budynku. To jednak nie powstrzymało kierowcy, który zaczął agresywnie wycofywać opla. Obrócił auto o 90 stopni i z całym impetem uderzył tyłem w kolejny krawężnik i kolejny budynek. W wyniku zderzenia z opla odpadły m.in. opony. Pojazd zawiesił się podwoziem na krawężniku.

Kierowcą samochodu okazał się 19-latek z Koszalina. Miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Na dodatek mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.
    
Sąd w trybie przyspieszonym rozpatrzył sprawę mężczyzny i skazał go na 6 miesięcy bezwzględnego więzienia. Wyrok nie jest prawomocny, dlatego zastosowano wobec skazanego środek zapobiegawczy w postaci miesięcznego aresztu. Dodatkowo sąd orzekł czteroletni zakaz prowadzenia pojazdów i publikację wyroku w lokalnych mediach.

(KWP w Szczecinie / mj)

Film Nietrzeźwy kierowca uciekał przed policją

Opis filmu: nietrzeźwi kierujący

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Nietrzeźwy kierowca uciekał przed policją (format flv - rozmiar 12.76 MB)

Powrót na górę strony