Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ujawnili nielegalne oprogramowanie w drukarni

Data publikacji 07.02.2014

Białostoccy policjanci ujawnili drukarnię, która korzystała z nielegalnego oprogramowania. Podczas przeszukania mundurowi zabezpieczyli 4 komputery oraz dysk zewnętrzny, na których ujawniono nielegalne oprogramowanie biurowe i graficzne. Wstępnie straty oszacowano na 50 tys. złotych.

Funkcjonariusze Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wkroczyli do jednej z drukarń na terenie powiatu. Tam ujawnili wykorzystywane w pracy drukarni nielegalne oprogramowanie biurowe i graficzne. Na miejscu mundurowi wspólnie z biegłym z zakresu informatyki dokonali sprawdzenia znajdujących się tam 10 komputerów. Na 4 z nich stwierdzono nielegalne oprogramowanie. Takie oprogramowanie ujawniono także na znajdującym się w firmie dysku zewnętrznym. Wstępnie straty z tego tytułu oszacowane zostały na około 50 tys. złotych.

Teraz badający sprawę policjanci wyjaśniają w jaki sposób oprogramowanie trafiło do firmy i od jak dawna było ono wykorzystywane w drukarni. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież cudzego programu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej sprawcy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / mj)

Powrót na górę strony