Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z wizytą u chorej Nikoli

Data publikacji 07.02.2014

6 lutego policjanci z Komisariatu Policji w Swarzędzu odwiedzili małą Nikolę, która właśnie wczoraj obchodziła 6. urodziny. Marzeniem zmagającej się z ciężką chorobą dziewczynki było otrzymanie jak największej ilości kartek urodzinowych. Policjanci zrobili co mogli, aby pomóc w spełnieniu tego marzenia.

Nikola od trzech lat zmaga się z chorobą nowotworową. Marzeniem dziewczynki było otrzymać jak najwięcej kartek urodzinowych. Do spełnienia tego marzenia przyłożyli się policjanci, którzy odwiedzili Nikolę w dniu jej urodzin. Życzenia osobiście złożył zastępca komendanta swarzędzkich policjantów podkom. Piotr Borowiak wraz z podwładnymi – asp. sztab. Wiktorem Kunickim oraz Katarzyną Wittk Jeżewską. W składzie delegacji nie mogło zabraknąć maskotki wielkopolskich policjantów Sierżanta Pyrka oraz Sękusia - maskotki Swarzędza.

W dzień 6 urodzin - zgodnie z życzeniem jubilatki policjanci wręczyli Nikoli około 80 kolorowych kartek urodzinowych podpisanych własnoręcznie przez policjantów i pracowników cywilnych Komisariatu Policji w Swarzędzu, Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz pracowników Prokuratury Rejonowej Poznań - Wilda.

Wraz z kartkami urodzinowymi Nikola otrzymała upominki ufundowane przez pracowników komisariatu w Swarzędzu i komendy miejskiej. Wszyscy wspólnie zaśpiewali dziewczynce "100 lat" i zostali poczęstowani urodzinowym tortem.

W imieniu wszystkich swarzędzkich i poznańskich policjantów podkom. Piotr Borowiak życzył Nikoli zdrowia i uśmiechu oraz spełnienia wszystkich marzeń, a także zaprosił do odwiedzenia Komisariatu Policji w Swarzędzu. Nikola wraz z rodzicami będzie tu gościem honorowym.

Jubilatka była zachwycona prezentami i zaproszeniem do swarzędzkiej jednostki. Również rodzice dziewczynki nie kryli wzruszenia z tej niezapowiedzianej wizyty.

Osoby, które chcą pomóc Nikoli, mogą, przekazać dowolną sumę na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, której jest podopieczną (nr konta 61 1060 0076 0000 3310 0018 2660 z dopiskiem „20936 – Kubiak Nikola – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”) lub przekazać 1% podatku na ten cel.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony