Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za zdradę tajemnicy

Data publikacji 07.02.2014

Zarzut ujawnienia tajnych informacji postawili jarocińscy śledczy 28-letniej mieszkance powiatu mławskiego. Kobieta przekazując poufne dane firmie konkurencyjnej, działała na szkodę swojego pracodawcy. Za popełnione przestępstwo grożą jej nawet dwa lata więzienia.

4 stycznia br. śledczy z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Jarocina uzyskali informację, że na terenie jednego z zakładów zajmujących się przetwórstwem mięsa, w niewyjaśniony sposób dochodzi do wypływu tajnych informacji. Policjanci wiedzieli tylko, że dane trafiają do konkurencyjnej firmy działającej na terenie Dolnego Śląska i dotyczą między innymi kontrahentów firmy.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego. Sprawdzili zakres informacji, do jakich dostęp mieli poszczególni pracownicy firmy oraz ich kontakty z osobami zatrudnionymi w zakładzie, do którego trafiały poufne dane. Dzięki temu, w ciągu zaledwie kilku godzin wytypowali osobę podejrzaną o ujawnianie tajemnicy handlowej. Okazała się nią 28-letnia mieszkanka powiatu mławskiego, zatrudniona na stanowisku analityka.

Jak ustalili zajmujący się sprawą śledczy, kobieta na szkodę swojego pracodawcy działała systematycznie, od września ubiegłego roku. W tym czasie przesyłała kopie raportów produkcji zawierające między innymi dane dotyczące zysków, skupu żywca, dane kontrahentów oraz informacje dotyczące systemu koszernego byłemu pracownikowi zakładu, obecnie zatrudnionemu w konkurencyjnej firmie.

28-latka jeszcze tego samego dnia została zatrzymana i usłyszała zarzut ujawnienia informacji stanowiącej tajemnicę. Za to przestępstwo grozi jej kara nawet 2 lat więzienia. Kobieta przyznała się do zarzucanego jej czynu.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony