Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

VI Zimowy Festyn Policyjny na Czarnej Górze

Data publikacji 08.02.2014

Już po raz VI na Czarnej Górze odbył się Zimowy Festyn Policyjny pod patronatem Komendanta Głównego Policji, zorganizowany przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu, Komendę Powiatową Policji w Kłodzku, Zarząd Wojewódzki we Wrocławiu i Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Kłodzku. Podczas festynu zaplanowano sporo atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. Pogoda i humory dopisały, a zwycięzcy i uczestnicy przeprowadzonego w ramach festynu zjazdu narciarskiego, wręczono puchary i okolicznościowe medale.

Zimowy Festyn Policyjny na Czarnej Górze, nad którym patronat honorowy objął Komendant Główny Policji, jak zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem i po raz kolejny zgromadził sporą liczbę miłośników gór i sportów zimowych z Dolnego Śląska oraz innych regionów Polski. Na stoku narciarskim do wspólnej zabawy zgłosili się zarówno dorośli jak i dzieci.

Jedną z atrakcji był m.in. zjazd narciarski o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, rozegrany w kategoriach: mężczyzn do 35 i powyżej 35 lat, kobiet oraz dzieci. Na starcie slalomu stanęło łącznie ponad 80 zawodników. Rywalizacja na stoku była zacięta, ale przede wszystkim liczyła się dobra zabawa. Najmłodsi mogli także spotkać się z policyjnym przyjacielem dzieci – Komisarzem Lwem, który też zaprezentował swoje umiejętności, zjeżdżając z nimi na nartach ze stoku.

Uczestnicy festynu mogli także obejrzeć policyjne mobilne centrum monitoringu wyposażone w najnowszej generacji sprzęt teleinformatyczny – radiostacje, kamery umożliwiające obserwację, także w nocy. Wyposażenie tego specjalistycznego pojazdu umożliwia wykorzystywanie go jako mobilne centrum dowodzenia, system monitoringu wizyjnego oraz mobilny komisariat. 

Pogoda i humory dopisały, a na zakończenie zwycięzcy rozegranych zawodów otrzymali m.in. puchary, a pozostali uczestnicy zawodów i festynu, okolicznościowe medale i pamiątki.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony