Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Szczur”, „Sklejka” i kompani zatrzymani za kradzieże aut

Data publikacji 08.02.2014

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o kradzieże, demontaż i sprzedaż części z kradzionych samochodów. Funkcjonariusze rozbili też dwie dziuple samochodowe na terenie powiatu wołomińskiego i piaseczyńskiego oraz odzyskali skradzioną na Targówku hondę civic. Wobec Pawła P. ps. Sklejka, Tomasza K. i Andrzeja Sz. ps.Szczur sąd zastosował areszt tymczasowy na 3 miesiące, wobec Michała K. policyjny dozór.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP przy wsparciu funkcjonariuszy z wydziału realizacyjnego w wyniku przeprowadzonych działań zatrzymali cztery osoby, które mają związek z kradzieżami samochodów. 30-letni Paweł P. ps. Sklejka, 31-letni Tomasz K. oraz paserzy 34-letni Michał K. i 45-letni Andrzej Sz. ps. Szczur wpadli, kiedy przeprowadzali do dziupli skradzioną na terenie Targówka hondę civic. Wszyscy są bardzo dobrze znani Policji. Już wcześniej byli wielokrotnie zatrzymywani w związku z kradzieżami pojazdów. Paweł P. opuścił areszt w grudniu ubiegłego roku.

W trakcie dalszych działań na terenie powiatu piaseczyńskiego i wołomińskiego policjanci ujawnili dwie dziuple samochodowe. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli części i silniki pochodzące ze skradzionych pojazdów. Funkcjonariusze odzyskali hondę civic, a także zabezpieczyli dwa dwa samochody: audi A6 volvo i V70  z podejrzeniem przerobienia w nich numerów identyfikacyjnych.

Dwóm zatrzymanym Pawłowi P. i Tomaszowi K. przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Michał K. i Andrzej Sz. będą odpowiadali za paserstwo, zagrożone karą do 5 lat więzienia.

Policjanci prowadzący sprawę zapewniają, że ma ona charakter rozwojowy i nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony