Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za podpalenia

Data publikacji 08.02.2014

Policjanci zatrzymali 6 osób podejrzanych o celowe podpalenia, do których doszło na terenie powiatu wałeckiego. Wśród zatrzymanych są również i tacy, którzy mają na swoim koncie liczne kradzieże i włamania. Prowadzący sprawę oceniają ją jako rozwojową. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wałczu.

Wspólne działania funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego z policjantami Posterunku Policji w Tucznie doprowadziły do zatrzymania podejrzanych, którzy celowo wzniecili kilkanaście pożarów głównie na terenie gminy Tuczno. Zatrzymani to dwudziestokilkuletni mężczyźni, którzy działali w ten sposób od połowy ubiegłego roku do lutego br. Do podpaleń używali łatwopalnej substancji. Podłożyli ogień m.in. w domkach letniskowych, pomieszczeniach gospodarczych, w ośrodku zdrowia w Tucznie, za ich sprawą płonął las pomiędzy Tucznem a Człopą, podpalali również stogi słomy i wrota stodoły.

W toku prowadzonego postępowania okazało się, że wśród podpalaczy są także podejrzani o przestępstwa przeciwko mieniu w tym kradzież z włamaniem do jednego z domomów, garażu, pomieszczeń gospodarczych, magazynów. Wśród skradzionego mienia znajdował się sprzęt RTV, konsole do gier, felgi samochodowe a ponadto grzejniki i instalacja elektryczna.

Skradzione przedmioty młodzi ludzie sprzedawali nie tylko na terenie powiatu wałeckiego ale i poza nim.

Wobec jednego z zatrzymanych sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy, wobec dwóch kolejnych prokurator zastosował dozory policyjne oraz zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe. Sprawa jest rozwojowa.

Zatrzymanym za przestępstwa, których się dopuścili, może grozić kara pozbawienia wolności do lat 10.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wałczu. 

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony