Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za atak z nożem na Policjanta

Data publikacji 09.02.2014

Policjanci zatrzymali mężczyznę,który miał przy sobie nóż i zaatakował nim policjantów. 21-letni Paweł M. to uciekinier zakładu poprawczego, chuligan stadionowy bojówki jednego z krakowskich klubów. W jego samochodzie ujawniono również maczetę i kominiarkę. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.

Ostatniej nocy Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zauważyli pojazd marki volkswagen passat, którego kierowca zachowywał się dziwnie i według Policjantów mógł być pod wpływem narkotyków.

Policjanci podjęli próbę zatrzymania samochodu, jednak kierujący nie reagując na podawane sygnały przyspieszył i zaczął szybko oddalać się. Policjanci w czasie pościgu dogonili pojazd, zmuszając kierującego do zatrzymania się na ul. Łokietka w Krakowie. Wtedy młody mężczyzna zaczął uciekać pieszo nie reagując na polecenia Policjantów. W pewnym momencie zatrzymał się, wyciągnął nóż i rzucił się na Policjanta. Funkcjonariusz ruchu drogowego użył w samoobronie broni, strzelając w powietrze, aby tym samym zmusić sprawcę do odstąpienia od ataku. Podejrzany nie reagując dalej na wezwania, kontynuował ucieczkę.

Strzały usłyszeli Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie wracający do bazy po służbie - natychmiast przystąpili do pościgu i zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Krakowie, Wydział Kryminalny Komendy Wojewódzkiej Policji  i Komisariat 7 Policji w Krakowie 21-letni Paweł M. -  uciekinier zakładu poprawczego, chuligan stadionowy bojówki jednego z krakowskich klubów. Zabezpieczono przy nim nóż, w pojeździe ujawniono maczetę i kominiarkę.

21-latkowi pobrano krew do dalszych badań na zawartość środków odurzających, a samochód zabezpieczono do dalszych oględzin z udziałem psa do wykrywania narkotyków. Sprawca został osadzony w policyjnym areszcie, skąd zapewne zostanie przewieziony do zakładu poprawczego.

W czasie zatrzymania jeden z Policjantów został niegroźnie ranny w nogę.

(KWP w Krakowie  / pt)

Powrót na górę strony