Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradli jubilera - zostali aresztowani

Data publikacji 09.02.2014

Policjanci z komisariatu I w Częstochowie zatrzymali 25-letniego mieszkańca tego miasta oraz jego o rok starszego wspólnika, którzy okradli sklep jubilerski w centrum miasta. Wyjątkowo zuchwali, ukradli paletę ze złotą biżuterią wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zatrzymani złodzieje usłyszeli zarzut kradzieży rozbójniczej i decyzją częstochowskiego sądu zostali już tymczasowo aresztowani.

Do  zuchwałej kradzieży doszło  w południe, kilka dni temu w jednym z sklepów jublerskich w Częstochowie. Dwaj sprawcy weszli do środka i poprosili o pokazanie wyrobów ze złota. Gdy nieświadomy nieczego  pokrzywdzony wyciągnął paletę z biżuterią, złodzieje złapali ją i  rzucili się do ucieczki. Wartość skradzionych precjozów oszacowano na kilkudziesiąt tysięcy złotych.

Policjanci pracujący nad tą sprawą szybko wystypowali sprawców. Okazali się nimi, 25-letni Daniel C. oraz 26-letni Tomasz F. Mężczyźni zostali zatrzymani zaledwie kilka godzin po zdarzeniu. Usłyszeli zarzut kradzieży popełnionej w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. recydywy. Decyzją częstochowskiego sądu zostali już tymczasowo aresztowani.

(KWP w Katowicach / pt)

 

Powrót na górę strony