Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólnie kontrolowali i apelowali, by nie sprzedawać alkoholu nieletnim

Data publikacji 09.02.2014

To już kolejne policyjne działania, które odbyły się pod nazwą „Chrońmy dzieci przed alkoholem”. Zaangażowani w nie byli policjanci prewencji, jak również policjanci kryminalni. W Dąbrównie w policyjną akcję włączył się także pełnomocnik ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Funkcjonariusze wspólnie z przedstawicielem urzędu gminy dokonali kontroli obiektów handlowych sprzedających i podających napoje alkoholowe oraz zwrócili się do właścicieli sklepów i lokali gastronomicznych z apelem, by nie sprzedawać alkoholu osobom nieletnim.

Działania zostały przeprowadzone w piątek na terenie powiatu ostródzkiego. Policjanci umundurowani i nieumundurowani wzięli pod lupę punkty handlowe. W tym dniu policjanci z Posterunku Policji w Dąbrównie z pełnomocnikiem Wójta Gminy Dąbrówno ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach akcji "Chrońmy dzieci przed alkoholem" dokonali kontroli obiektów handlowych sprzedających i podających napoje alkoholowe na terenie gminy Dąbrówno. Wspólnie zwrócili się do właścicieli sklepów i lokali gastronomicznych z apelem, by nie sprzedawać alkoholu osobom nieletnim. Przekazali list otwarty przypominając o obowiązujących przepisach.

Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali nastolatkę, która była pod wpływem alkoholu. Dziewczyna piła alkohol w starszym od siebie towarzystwie. Teraz czeka ją rozprawa w sądzie rodzinnym i nieletnich.

Policjanci przypominają, że sprzedaż napojów alkoholowych osobom, które nie mają 18 lat jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny i cofnięciem zezwolenia na ich sprzedaż.

(KWP w Olsztynie / pt)

 

Powrót na górę strony