Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany listem gończym 30-latek wpadł w ręce policjantów

Data publikacji 09.02.2014

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali 30-letniego mężczyznę poszukiwanego na podstawie listu gończego. Mieszkaniec naszego województwa od dwóch blisko lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwany był za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, uprowadzenie i przetrzymywanie zakładnika. 30-latek wpadł w ręce lubelskiej kryminalnych na jednej z ulic Rzeszowa. Zgodnie z decyzją sądu trafił do aresztu.

30-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego od blisko dwóch lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwany był na podstawie listu gończego wydanego przez zamojską prokuraturę. Wczoraj Łukasz M. został zatrzymany.

Poszukiwania za 30-latkiem prowadzone były przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Policjanci ustalili, że mężczyzna przebywa w Rzeszowie. Tam od pewnego czasu wynajmował mieszkanie. Do zatrzymania 30-latka doszło na parkingu pod jednym ze sklepów. Mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego był zaskoczony policyjną akcją. Podczas zatrzymania nie stawiał oporu, nie próbował również ucieczki.

Mężczyzna odpowiadał będzie za popełnione w przeszłości przestępstwa. W lipcu 2011 roku wraz z innymi ustalonymi osobami uprowadził, a następnie więził pokrzywdzonego mężczyznę. Porwany był bity i zastraszany, grożono mu  pozbawieniem życia.

Łukasz M. zgodnie z decyzją sądu trafił do aresztu.

(KWP w Lublinie / pt)

Powrót na górę strony