Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł pijany pirat drogowy

Data publikacji 10.02.2014

Tomaszowscy policjanci po krótkim pościgu zatrzymali w Lubyczy Królewskiej 44-letniego mężczyznę kierującego samochodem m-ki Skoda Octavia. Kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o prawie 80 km/h. Okazało się również, że mężczyzna był w stanie nietrzeźwości oraz nie posiadał przy sobie dokumentów uprawniających do kierowania. Badanie wykazało, że miał w organizmie blisko 1,8 promila alkoholu.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Tomaszowie Lubelskim na drodze krajowej nr 17 patrolowali okolice Lubyczy Królewskiej. Policjanci zauważyli w pewnym momencie nadjeżdający z dużą prędkością samochód osobowy m-ki Skoda Octavia. Policyjny viedeorejestrator zarejestrował prędkość z jaką poruszał się pojazd. Kierowca skody jechał 169 km/h, podczas gdy dopuszczalna w tym miejscu prędkość wynosiła 90 km/h. Mundurowi z drogówki zatrzymali auto. Za kierownicą siedział 44-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Lubycza Królewska. Jak się okazało, mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że miał w organizmie blisko 1,8 promila alkoholu. Ponadto kierujący nie miał przy sobie uprawnień do kierowania pojazdem.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości 44-latkowi grozić może kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia.  Jego brawurowa jazda w stanie nietrzeźwości doprowadziła do powstania dużego zagrożenia dla innych uczestników ruchu.

(KWP w Lublinie / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 944.78 KB)

Powrót na górę strony