Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

7 osób podejrzanych o usiłowanie wyłudzenia kredytów

Data publikacji 10.02.2014

7 osób usłyszało zarzuty usiłowania wyłudzania towarów o wartości prawie 10 tys. złotych na podstawie sfałszowanych dokumentów. Takie czyny zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności. Jeden z zatrzymanych usłyszał także zarzut posiadania narkotyków.

4 lutego w jednym z opolskich marketów kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zajmujący się przestępczością gospodarczą zatrzymali na gorącym uczynku 7 mężczyzn i kobietę w związku z podejrzeniem wyłudzania przez nich kredytów na zakup towarów w systemie ratalnym. Jak ustalili funkcjonariusze zajmujący się sprawą, siedem z zatrzymanych osób, na podstawie sfałszowanych zaświadczeń o zatrudnieniu i osiąganych dochodach, usiłowało zakupić sprzęt RTV oraz komputerowy o wartości blisko 10 tys. złotych. Zatrzymani to mieszkańcy Opola w wieku od 21 do 60 lat.

Siedem z zatrzymanych osób usłyszało zarzuty przedłożenia sfałszowanych dokumentów w celu uzyskania kredytów na zakup towarów oraz usiłowania oszustwa. Takie czyny zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Przy zatrzymanym 25-latku policjanci ujawnili także 4 gramy metaamfetaminy. Mężczyzna oprócz wymienionych zarzutów usłyszał również zarzut posiadania środków odurzających. Taki czyn zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Teraz o ich losie zdecyduje sąd.

(KWP w Opolu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.28 MB)

Powrót na górę strony