Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował siostrę i matkę. Trafił do aresztu

Data publikacji 10.02.2014

Policjanci z Żurawicy wyjaśniają okoliczności poważnego zranienia dwóch mieszkanek powiatu przemyskiego. Matka i córka zostały zaatakowane przez 29-letniego krewnego. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa siostry i uszkodzenia ciała obu kobiet. Decyzją sądu na trzy miesiące trafił do aresztu.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 9.00. Jak wynika z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, w jednorodzinnym domu doszło do nieporozumienia pomiędzy 55-letnią matką oraz jej dziećmi. Wówczas 29-letni syn chwycił kuchenny nóż i zaatakował swoją siostrę.  

Zadał jej kilka ciosów, jednak młodej kobiecie udało się uciec przed agresywnym bratem. Wówczas ten drewnianym kijem zaczął bić swoją matkę. Zraniona córka zdołała uwolnić matkę od ataków brata, kobiety zamknęły się w jednym z pokoi i zaalarmowały pogotowie ratunkowe i policję. Po kilku minutach funkcjonariusze przybyli na miejsce i obezwładnili napastnika.

29-letni mężczyzna został zatrzymany. Był trzeźwy. Jego matka i siostra trafiły do szpitala. Jak wynika z przeprowadzonych badań, 28-letnia kobieta ma kilka ran ciętych i kłutych, zaś jej matka doznała urazu ręki oraz klatki piersiowej.

Śledczy pracujący na miejscu zabezpieczyli ślady kryminalistyczne i sporządzili materiał dowodowy. Jego analiza pozwoliła na postawienie zatrzymanego zarzutu usiłowania zabójstwa siostry i uszkodzenia ciała obu kobiet.

Policjanci sporządzili wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, który został poparty przez prokuratora rejonowego i skierowany do sądu. W niedzielę wniosek był przedmiotem posiedzenia sądu, który po jego rozpatrzeniu wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 29-letniego mężczyzny na okres 3 miesięcy.

29-latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Rzeszowie / mj)

Powrót na górę strony