Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli blisko pół kilograma amfetaminy

Data publikacji 10.02.2014

Policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca Warszawy, który w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na terenie Sochaczewa posiadał około pół kilograma amfetaminy. Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania wprowadzenia do obiegu znacznej ilości amfetaminy, posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielania. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany 26-letni kompan podejrzanego usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i ich udzielania.

Policjanci z wydziału kryminalnego sochaczewskiej komendy ustalili, że w jednym z mieszkań przy ulicy Senatorskiej może znajdować się znaczna ilość środków odurzających. Dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu wytypowali osobę, która mogła zajmować się przestępczym procederem. Policjanci weszli do mieszkania przy ulicy Senatorskiej. Na miejscu zatrzymano 24-letniego mieszkańca Warszawy, który wynajmował to mieszkanie, jego konkubinę i 26-letniego mieszkańca Sochaczewa. W mieszkaniu zabezpieczono wagę oraz około pół kilograma amfetaminy, którą 24-latek chciał wprowadzić do sprzedaży. Część narkotyków była już zważona i przygotowana do sprzedaży. Przy 26-letnim mieszkańcu miasta znaleziono 5 gramów amfetaminy. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu, lecz zarzuty zostały przedstawione tylko 24 i 26-latkowi.

24-latek usłyszał zarzut usiłowania wprowadzenia do obiegu znacznej ilości amfetaminy,  posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielania. Przestępstwa te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności. Jego 26-letni kolega usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i ich udzielania. Policjanci złożyli wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Dzisiaj mężczyźni zostaną doprowadzeni do sądu, który zadecyduje o ich dalszym losie.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony