Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rzucał kostką brukową w samochody - zniszczył 10 pojazdów

Data publikacji 10.02.2014

Nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego to robił. Mowa o wandalu, którego w miniony weekend zatrzymała policja z powiatu wałbrzyskiego. Podejrzany mężczyzna kostką brukową niszczył zaparkowane przy jednej z ulic samochody. Straty oszacowano na kilka tysięcy złotych. Jak ustalono po zatrzymaniu, młody mężczyzna to nie tylko chuligan, ale także włamywacz. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Boguszowie Gorcach otrzymali zgłoszenie, że na terenie miasta, przy ulicy Fornalskiej, jakiś wandal zniszczył aż 10 zaparkowanych samochodów. Jak ustalili policjanci, szyby w autach powybijane zostały kostką brukową. Straty pokrzywdzeni oszacowali na ponad 5 tysięcy złotych.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy. 20-letni chuligan szybko wpadł w ręce funkcjonariuszy. Mężczyzna nie potrafił powiedzieć, dlaczego zniszczył auta. Policjanci ustalili też, że to nie jedyne przestępstwo, którego mężczyzna się dopuścił.

Zniszczone ogrodzenie boiska sportowego w gminie to także jego sprawka. Udowodniono mu również włamanie do jednej z altan ogrodowych, skąd ukradł elementy metalowe, które następnie sprzedał w punkcie skupu złomu.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty zniszczenia mienia oraz włamania i kradzieży. Za czyny, o które jest podejrzany, odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony