Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozpoczął się V Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej im. podkom. Andrzeja Struja

Wczoraj w Hali Sportowej DOSiR w Warszawie rozpoczął się V Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja o Puchar Komendanta Głównego Policji. Do turnieju zgłosiło się aż 41 drużyn. Zawody to przede wszystkim wyraz pamięci funkcjonariuszy o ich tragicznie zmarłym 10 lutego 2010 r. koledze – podkom. Andrzeju Struju.

Turniej oficjalnie rozpoczęli wczoraj: podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Grzegorz Karpiński i Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński, a także Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Dariusz Działo, Prezes PZPN Zbigniew Boniek, przedstawiciel PKOL, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. bryg. Stanisław Koziej, Szefowie Służb Mundurowych, Burmistrz Dzielnicy Mokotów, Burmistrz Dzielnicy Praga Północ, Burmistrz Dzielnicy Bielany, były trener reprezentacji Polski Andrzej Strejlau.

"Nie umiera ten, kto żyje w naszej pamięci. Dzisiejszy turniej poświęcony jest pamięci naszego kolegi Andrzeja Struja, który 10 lutego 2010 roku w czasie wolnym od służby podjął interwencję w stosunku do dwóch chuliganów demolujących przejeżdżający tramwaj. Interwencja ta zakończyła się dla niego tragicznie, ale to, że jesteśmy tu dzisiaj powoduje, iż żyje on w naszej pamięci" - powiedział Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński.

"Niech ten turniej będzie rozegrany z taką maksymą, że fair play obowiązuje i w sporcie, i w służbie" - dodał otwierając zawody szef policji.

Coroczne spotkanie piłkarskich drużyn mundurowych na Międzynarodowym Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja o Puchar Komendanta Głównego Policji stał się już tradycją.

Turniej cieszy się coraz większym zainteresowaniem i prestiżem, a świadectwem na to jest niezwykle duża ilość zgłoszonych drużyn piłkarskich – w tym roku jest ich aż 41. Organizatorzy podzielili sportową rywalizację na dwie hale sportowe. Uczestników tradycyjnie gościć będzie Burmistrz Dzielnicy Praga Północ w Hali Sportowej DOSiR przy ul. Szanajcy 17/19, a także po raz pierwszy – Burmistrz Dzielnicy Bielany w Hali Sportowej Centrum Rekreacyjno - Sportowego przy ul. Lindego 20.       

Piąty z kolei Turniej rozgrywany jest pod honorowym patronatem Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Zawody te są nie tylko sportową rywalizacją o zaszczytne trofeum, lecz przede wszystkim wyrazem pamięci funkcjonariuszy i żołnierzy o tragicznie zmarłym koledze. Pamięć i postawę podkom. Andrzeja Struja postanowili również uczcić funkcjonariusze z Mołdawii, Węgier oraz Litwy, którzy do rywalizacji wystawili swoje drużyny. Poprzez udział w turnieju solidarnie, wspólnie z polskimi kolegami podkreślają wartości FAIR PLAY, które przyświecają im zarówno w życiu prywatnym, zawodowym jak też sportowym.

Mecz finałowy i zakończenie imprezy odbędzie się 13 lutego o godz. 16:30 w Hali Centrum Rekreacyjno – Sportowego Dzielnicy Warszawa Bielany przy ul. Lindego 20.

Wyjątkową atrakcją przed meczem finałowym będzie mecz pokazowy pomiędzy Kadrą Kierowniczą Policji a Reprezentacją Kapelanów.

Gala finałowa i rozdanie nagród przewidziane są na godz. 17:00.

MS/WS/KGP/pt

  • Losowanie drużyn (11.02.2014 r.)

Powrót na górę strony