Areszt za usiłowanie zabójstwa - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 11.02.2014

Policjanci z komisariatu w Redłowie wspólnie z kryminalnymi z KMP w Gdyni zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 33-letniej mieszkanki Gdyni. Sprawca pod koniec stycznia zaatakował kobietę tuż po zmroku i próbował pozbawić życia. 31-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu kara do 25 lat pozbawienia wolności.

30 stycznia około godziny 18 na jednej z ulic w dzielnicy Redłowo 33-letnia mieszkanka Gdyni została zaatakowana przez nieznanego mężczyznę. Sprawca dusił kobietę w wiacie z pojemnikami na śmieci. Napastnik został spłoszony przez naocznych świadków, którzy dyżurnemu Policji przekazali szczegółowy rysopis mężczyzny.

Do poszukiwań mężczyzny włączyli się między innymi kryminalni. Intensywne działania operacyjne pozwoliły ustalić dane sprawcy, którym okazał się 31-letni mężczyzna mieszkający na Witominie.

5 lutego policjanci zatrzymali podejrzanego o ten czyn. Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący popełnionego przestępstwa i został aresztowany przez Sąd Rejonowy w Gdyni. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara do 25 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja