Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli blisko kilogram narkotyków

Data publikacji 12.02.2014

Puławscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami CBŚ zatrzymali trzech mieszkańców Puław. Jak się okazało, mężczyźni wracali z transakcji narkotykowej. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 600 gramów amfetaminy i 350 gramów suszu marihuany. Wartość narkotyków szacowana jest na blisko 30 tys. złotych. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Puławscy kryminalni oraz funkcjonariusze CBŚ KGP na początki tygodnia na ulicach Dęblina zatrzymali 3 mężczyzn. Mieszkańcy Puław, w wieku 23, 30 i 38 lat, poruszali się dwoma samochodami osobowymi. W trakcie kontroli osobistej oraz przeszukania pojazdów policjanci ujawnili ponad 500 gramów białego proszku oraz 215 gramów suszu. Po zbadaniu testerem okazało się, że biały proszek to amfetamina, a susz to marihuana. W trakcie przeszukań mieszkań u najmłodszego z zatrzymanych funkcjonariusze ujawnili kolejne narkotyki: amfetaminę, marihuanę oraz wagę elektroniczną.

Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 600 gramów amfetaminy i 350 gramów marihuany o wartości około 30 tys. złotych. Okazało się, że mężczyźni wracali z transakcji zakupu narkotyków. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. 23- i 30- latek byli wcześniej karani z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie i udostępnianie narkotyków.

Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania. Funkcjonariusze ustalają, czy zatrzymani nie trudnili się wprowadzaniem do narkotyków do obrotu i kto był ich "klientem". Policjanci wnioskować będą o zastosowanie wobec zatrzymanych tymczasowych aresztowań. Dzisiaj trafią do prokuratury i sądu. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

(KWP w Lublinie / mg)

Film Policjanci zabezpieczyli blisko kilogram narkotyków

Pobierz plik Policjanci zabezpieczyli blisko kilogram narkotyków (format mp4 - rozmiar 9.22 MB)

Powrót na górę strony