Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowane kolejne plantacje konopi

Data publikacji 12.02.2014

Prawie 90 krzaków konopi indyjskich oraz specjalistyczny sprzęt do uprawy tych roślin zabezpieczyli stołeczni policjanci podczas likwidacji dwóch plantacji. Funkcjonariusze zatrzymali także dwie osoby podejrzewane o hodowlę oraz posiadanie środków zabronionych prawem. Przestępstwa te zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, ustalili dwa miejsca, w których mogły być hodowane konopie indyjskie. Ich podejrzenia okazały się słuszne.

Podczas przeszukania jednej z warszawskich posesji funkcjonariusze, w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu piwnicznym, odnaleźli pierwszą z nielegalnych plantacji. W miejscu uprawy zamontowana była specjalna instalacja oświetleniowa z bardzo mocnymi żarówkami, a także nawilżacze powietrza. Urządzenia te miały zapewnić specyficzne warunki klimatyczne potrzebne do hodowli roślin. Oprócz 56 krzaków policjanci zabezpieczyli także zielony susz roślinny.

Zatrzymana 33-letnia kobieta usłyszała zarzuty nielegalnego posiadania i hodowli roślin zabronionych prawem.

Tego samego dnia stołeczni funkcjonariusze zlikwidowali jeszcze jedną plantację. Tym razem zabezpieczyli 30 roślin hodowanych znajdujących się w pomieszczeniu gospodarczym na prywatnej posesji w podwarszawskiej gminie Marki. Policjanci z wydziału realizacyjnego zatrzymali 62-letniego mężczyznę, który jak wynika z ustaleń, zajmował się nielegalną uprawą konopi.

Zarówno Magdalenie N. jaki i Bohdanowi C. grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony