Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Opolanin podejrzany o włamania

Data publikacji 12.02.2014

Zarzuty kradzieży z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa usłyszał 38-letni mieszkaniec Opola. Poszkodowani wycenili swoje straty na ponad 70 tys. złotych. Policjanci zajmujący się tą sprawą odzyskali część skradzionego mienia.

4 lutego policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzewanego o włamanie do pokoju w jednym z opolskich hoteli. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, do zdarzenia doszło pomiędzy 3 a 5 stycznia bieżącego roku. Sprawca, po włamaniu, skradł  67 tys. złotych. Zebrany przez zajmujących się tą sprawą śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu kradzieży z włamaniem.

To nie jedyne przestępstwo, które zarzucono opolaninowi. Mężczyzna usłyszał również zarzut kradzieży z włamaniem do szatni jednego z opolskich klubów sportowych. Do tego zdarzenia doszło 22 października ubiegłego roku. Wtedy to złodziej włamał się do 15 szafek zawodników, z których skradł dokumenty, pieniądze oraz drobny sprzęt elektroniczny. Poszkodowani swoje straty szacowali od 60 do 2800 zł. Zatrzymanemu 38-latkowi postawiono również zarzut włamania do mieszania na terenie Opola. Poszkodowany wyniku tego przestępstwa stracił biżuterię, sprzęt elektroniczny, a swoje straty oszacował na prawie 3000 zł. Policjanci odzyskali część skradzionego w wyniku tych przestępstw mienia.

Prokurator nadzorujący to postępowanie zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Takie czyny zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mg)

 

Powrót na górę strony