Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali po pościgu skradzione auto

Data publikacji 12.02.2014

Funkcjonariusze z powiatu oleśnickiego w bezpośrednim pościgu zatrzymali mężczyznę, który poruszał się skradzionym autem. Sprawca uciekał Citroenem na czeskich numerach rejestracyjnych. 35-latek trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci posterunku w Międzyborzu otrzymali zgłoszenie od dyżurnego Komisariatu Policji w Sycowie, że trasą K-25 w kierunku Ostrowa Wlkp. jedzie samochód osobowy marki Citroen na czeskich numerach rejestracyjnych. Z przekazanych informacji wynikało, że auto pochodzi z przestępstwa. Kiedy policjanci w Międzyborzu zauważyli pojazd, podjęli próbę jego zatrzymania.

Uciekający kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Funkcjonariusze podjęli pościg. Po przejechaniu kilku kilometrów, za miejscowością Chojnik uciekający samochód gwałtownie zjechał na lewą stronę jezdni, a z pojazdu wyskoczył mężczyzna, który podjął próbę ucieczki. Złodziej po krótkim pościgu został zatrzymany, obezwładniony i doprowadzony do radiowozu. Jak ustalono, samochód został skradziony, a zatrzymanym okazał się 35-letni mieszaniec Wielkopolski, uprzednio karany za podobne przestępstwa.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony