Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy policjant

Data publikacji 12.02.2014

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który wczoraj w centrum Rybnika zatrzymywał samochody, podając się za policjanta. Mężczyzna, ubrany w odblaskową kamizelkę z napisem "Policja", próbował wyłudzać pieniądze od przypadkowych osób. Zatrzymanemu grozi nawet roczny pobyt w więzieniu.

Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który w pobliżu galerii handlowej zatrzymuje samochody do kontroli. Mężczyzna miał być ubrany w kamizelkę odblaskową z napisem "Policja". Rzekomy policjant zatrzymywał do "kontroli" samochody z widoczną usterką. Po rozmowie z kierowcą informował go, że zapomni o całej sytuacji w zamian za 5 złotych. Zachowanie mężczyzny zaniepokoiło jednego ze świadków, do tego stopnia, że zgłosił się na komendzie i opisał zdarzenie.

Policjanci zatrzymali mężczyznę na podstawie rysopisu podanego przez świadka. Jak sie okazało, pod zwykłą kurtką miał ubraną odblaskową kamizelkę przypominającą oryginalną kamizelkę policyjną. Zatrzymany 41-latek został poddany badaniu na alkomacie - miał 3 promile. Po wytrzeźwieniu fałszywy policjant usłyszy zarzut przywłaszczenia funkcji publicznej. Za popełnione przestępstwo grozi mu  zgodnie z kodeksem karnym kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

(KWP w Katowice / mg)

Powrót na górę strony