Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pirat drogowy zatrzymany

Data publikacji 12.02.2014

Jechał drogą S-3 prawie 200 km/h. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Kierowcę skody ukarano 500-złotowym mandatem karnym, nałożono też na niego 10 punktów karnych.

Do zdarzenia doszło we wtorek 11 lutego 2014 roku o godz. 13.00 na drodze S-3 relacji Kaława – Międzyrzecz. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, patrolując tą trasę, zauważyli jadący z dużą prędkością samochód marki "Skoda Superb".

Po krótkim pościgu pirat drogowy został zatrzymany. Prędkość zarejestrowana na wideorejestratorze wynosiła 192 km/h. Z uwagi na fakt, że kierowca skody, mieszkaniec woj. zachodniopomorskiego, przekroczył prędkość aż o 72 km/h, został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Na jego koncie znalazło się również 10 punktów karnych.

Droga S-3 jest trasą szybkiego ruchu, więc dopuszczalna prędkość wynosi 120 km/h. Należy jednak pamiętać, że odcinek koło Międzyrzecza jest szczególnie niebezpieczny, z uwagi na to, że właśnie w tej miejscowości jest zwężenie pasa ruchu i zjeżdżając z drogi szybkiego ruchu dwujezdniowej, kierowcy mają do dyspozycji tylko jeden pas ruchu. W tym miejscu kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.43 MB)

Powrót na górę strony