Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli matkę porzuconego noworodka

Data publikacji 12.02.2014

Wspólne działania policjantów z Wydziału Kryminalnego i Prewencji polkowickiej Policji doprowadziły do szybkiego ustalenia i zatrzymania matki porzuconego w śmietnikowym kontenerze noworodka. Dziecko w godzinach rannych znalazł mężczyzna trudniący się zbieraniem materiałów wtórnych. Aktualnie dziecko i matka przebywają pod opieką lekarzy.

11 lutego 2014 r., po godz. 11.00, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach otrzymał telefoniczne zgłoszenie od dyspozytora pogotowia o odnalezieniu noworodka na osiedlowym śmietniku w Polkowicach. Noworodek został znaleziony przez mężczyznę, który usłyszał jego płacz. Natychmiast po odnalezieniu dziecka ruszył mu z pomocą. Przede wszystkim powiadomił odpowiednie służb. Na miejsce niezwłocznie przybył zespół pogotowia, który zabrał niemowlę do lubińskiego szpitala.

Na miejsce natychmiast skierowano policjantów. Równolegle obok wyjaśniania okoliczności zdarzenia, trwały poszukiwania matki dziecka. W toku wyjaśniania sprawy, już po kilku godzinach policjanci ustalili i zatrzymali matkę porzuconego noworodka. Okazała się nią być obywatelka Chin, która od ubiegłego roku przebywała legalnie na terenie kraju oraz mieszkała i pracowała na terenie Polkowic.

Kobieta w rozmowie przyznała się do tego czynu. Z uwagi na to, że urodziła dziecko poza warunkami szpitalnymi - natychmiast została zabrana do szpitala, gdzie obecnie jest pod opieką lekarzy. Policja i prokuratura w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności związane z porzuceniem dziecka.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony