Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W oku wideorejestratora

Data publikacji 12.02.2014

Funkcjonariusze z Kielc zatrzymali do kontroli drogowej pirata drogowego, który jechał po drodze S–7 z prędkością ponad 200 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany 500-złotowym mandatem, natomiast jego "konto punktowe" wzbogaciło się o 10 punktów. Także policjanci ze Skarżyska- Kamiennej zarejestrowali na policyjnym wideorejestratorze brawurową jazdę kierującego BMW. Za popełnione wykroczenia mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych oraz 15 punktami karnymi.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, w ubiegłym tygodniu zatrzymali do kontroli drogowej „pirata drogowego”, który jechał po drodze S–7 z prędkością ponad 200 km/h.  Wszystko rozegrało się na drodze ekspresowej S-7 na obwodnicy Kielc. Nieoznakowany radiowóz policyjny wyprzedziła z dużą szybkością osobowa honda. Mundurowi postanowili zmierzyć prędkość, z jaką poruszał się kierujący tym samochodem. Stróże prawa dokonali pomiaru. Jak się okazało, prowadzący auto drastycznie przekroczył dopuszczalną prędkość, osiągając 240 km/h.

Kierującym okazał się 40-letni mężczyzna mieszkaniec powiatu mazowieckiego.  Za złamanie ograniczenia prędkości kierujący został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł oraz 10 punktami.

Świętokrzyscy policjanci przypominają, że na dwujezdniowej drodze szybkiego ruchu obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h.

(KWP w Kielcach / mg)

***

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku- Kamiennej zarejestrowali na policyjnym wideorejestratorze brawurową jazdę kierującego BMW. Do zdarzenia doszło w styczniu na DK 7 w Skarżysku-Kamiennej.

Policjanci pełniący służbę policyjnym wideorejestratorem zauważyli brawurowo jadący pojazd marki "BMW", którego kierowca w obrębie skrzyżowania rozpoczął manewr wyprzedzania innych pojazdów. Kierujący autem nie zważał na poziome znaki jezdni. Pomimo linii ciągłej oraz obszaru wyłączonego z ruchu wyprzedził kilka samochodów. 32-letni kierujący kontynuował jazdę rozpędzając swój pojazd do prędkości 150 km/h, w miejscu gdzie mógł poruszać się 90 km/h. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał przy sobie także prawa jazdy.

Za popełnione wykroczenia oraz przekroczoną dozwoloną prędkość, policjanci nałożyli na kierowcę mandat w wysokości 1000 złotych oraz 16 punktów karnych.


(KWP w Kielcach / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.92 MB)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 7.18 MB)

Powrót na górę strony