Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lubelscy policjanci spełnili marzenie 10-letniego Kuby

Data publikacji 13.02.2014

Policjanci z sekcji Antyterrorystycznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie uczestniczyli w niezwykłej akcji. Spotkali się z 10-letnim Kubą, który zmaga się ze skutkami czterokończynowego porażenia kończyn. Mimo, że boryka się on z bardzo ciężką chorobą, jak każde dziecko ma marzenia. Chłopiec od zawsze chciał zostać policyjnym antyterrorystą.

Wczoraj policjanci z Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Lublinie spotkali się z 10-letnim Kubą, który od zawsze marzył by zostać policyjnym antyterrorystą. Chłopiec od urodzenia boryka się z ciężką chorobą. Tak jak wszystkie dzieci ma marzenia, jedno z nich mogliśmy spełnić. Wcześnie rano, służbowym samochodem chłopiec został zabrany z domu przez policjantów. Na policyjnej strzelnicy przy ul. Grenadierów na Kubę czekali funkcjonariusze z Sekcji Antyterrorystycznej. Policjanci przygotowali dla chłopca wiele atrakcji. Kuba poznał „tajniki” policyjnej służby - dowiedział się czym dokładnie zajmują się antyterroryści i jakie mają zadania. Chłopiec miał możliwość obejrzeć broń policyjną. Mógł także sprawdzić precyzję swojego oka strzelając do baloników i policyjnej tarczy. Wszyscy byli zaskoczeni z wyników, jakie osiągnął.

Atrakcji nie był końca. Wiele radości sprawiła chłopcu możliwość sterowania specjalistycznym robotem wykorzystywanym do rozbrajania materiałów pirotechnicznych. Największym wyzwaniem dla 10-latka było jednak koordynowanie działań antyterrorystów podczas symulacji zatrzymywania samochodu, którym mieli się poruszać przestępcy. Były strzały, wybuchy i wyciąganie podejrzanego z samochodu. Tym wszystkim kierował właśnie Kuba.

To był niezapomniany dzień dla 10-latka, ale także dla nas. Chłopiec dostał na zakończenie wizyty podarunek – specjalne wyposażenie małego antyterrorysty m.in. kask i plecak. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w spełnieniu tego marzenia.

Kubie życzymy przede wszystkim zdrowia. Bądź dzielny nasz mały kolego.

(KWP w Lublinie / mj)

Film Lubelscy policjanci spełnili marzenie 10-letniego Kuby

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Lubelscy policjanci spełnili marzenie 10-letniego Kuby (format flv - rozmiar 6.41 MB)

Powrót na górę strony