Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚ zlikwidowali hurtownię narkotyków

Data publikacji 13.02.2014

Policjanci CBŚ zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków i zatrzymali cztery osoby powiązane ze środowiskiem pseudokibiców. Dwie z nich zostały zatrzymane w trakcie porcjowania narkotyków i przygotowywania ich do sprzedaży. Odbiorcami środków odurzających byli na przemian pseudokibice przeciwnych drużyn.

Policjanci krakowskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego zajmujący się rozpracowywaniem środowisk przestępczych powiązanych z pseudokibicami uderzyli w narkobiznes prowadzony przez osoby identyfikujące się z kibicowaniem. Funkcjonariusze zlikwidowali w Krakowie magazyn narkotyków. Odbiorcami środków odurzających byli na przemian pseudokibice przeciwnych drużyn. W „hurtowni” zaopatrywali się w duże ilości środków odurzających, głównie marihuany i amfetaminy, ale także kokainy i MDMA, które następnie trafiały do zorganizowanej sieci mniejszych dilerów.

Funkcjonariusze podczas przeszukań zabezpieczyli narkotyki: 442 tabletki ecstasy, 3,5 kilograma marihuany, 85 gramów amfetaminy, 35 gramów kokainy i 25 MDMA.  Znalezione zostały także niebezpieczne narzędzia (maczety).

Z narkotykowego procederu policjanci rozliczyli cztery osoby, dwie z nich zostały zatrzymane w narkotykowej hurtowni, w trakcie porcjowania środków odurzających i przygotowywania ich do sprzedaży, dwie kolejne w mieszkaniach. Handlarze wpadli mimo że bardzo dbali o maskowanie przestępczej działalności i zacieranie jej śladów. Dobre rozpracowanie środowisk przestępczych przez policjantów pozwoliło na zatrzymanie sprawców na gorącym uczynku popełnianego przestępstwa.

Zatrzymani mężczyźni są mieszkańcami Krakowa i powiatu suskiego, jeden z nich półtora miesiąca temu wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę zasądzoną za wcześniej popełnione przestępstwa narkotykowe. Odpowiedzą za handel narkotykami w znacznych ilościach za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu wszyscy czterej mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani.

To już kolejna realizacja policjantów krakowskiego Centralnego Biura Śledczego wymierzona w zorganizowane grupy przestępcze powiązane z pseudokibicami, trudniące się obrotem środkami odurzającymi na masową skalę.

(KWP w Krakowie / mj)

Film Policjanci CBŚ zlikwidowali hurtownię narkotyków

Opis filmu: cbś, narkotyki, pseudokibice

Pobierz plik Policjanci CBŚ zlikwidowali hurtownię narkotyków (format mp4 - rozmiar 14.13 MB)

Powrót na górę strony