Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli wyroby z listy CITES

Data publikacji 13.02.2014

Torebki, paski, buty i odzież z egzotycznych zwierząt – okazów CITES zabezpieczyli policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP w jednym ze sklepów na terenie warszawskiego Śródmieścia. Zgodnie z prawem, oferowanie sprzedaży, pozyskiwanie do celów handlowych, czy zakup zwierząt, roślin i wyrobów z listy CITES, zgodnie z ustawą o ochronie przyrody, jest zabronione.

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w jednym ze sklepów na terenie Śródmieścia zabezpieczyli 43 sztuki towarów wykonanych z różnego rodzaju egzotycznych zwierząt – okazów CITES.

Sprzedawczyni nieświadoma prawnemu zakazowi obrotu wyrobami wykonanymi z okazów CITES oferowała do sprzedaży torebki, paski, buty i odzież za łączną kwotę około 28 tysięcy złotych . Rzeczy nie miały wymaganych do sprzedaży dokumentów, dlatego zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy .

W tej sprawie o dalszych czynnościach prawnych wobec strony zdecyduje sąd. Przypominamy, że za wszelki obrót wyrobami pochodzącymi ze zwierząt znajdujących się na liście CITES, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 7.3 MB)

Powrót na górę strony