Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli szyny kolejowe warte 10 tys. złotych

Data publikacji 13.02.2014

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Zawadzkiem zatrzymał dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież szyn kolejowych. Policjanci odzyskali mienie warte 10 tys. złotych. 29 i 33-latek przyznali się do przestępstwa. Obaj usłyszeli już zarzut. Grozi im kara nawet do 5 lat więzienia.

11 lutego, w trakcie patrolowania miasta, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Zawadzkiem zwrócił uwagę na przejeżdżającego dostawczego volkswagena LT. Stan samochodu wskazywał, że może być on być przeładowany. Funkcjonariusz zatrzymał kierowcę volkswagena do kontroli. Oprócz niego w aucie siedział pasażer.

W trakcie legitymowania mężczyźni zachowywali się bardzo nerwowo, co wzbudziło podejrzenie policjanta. Podczas dalszej kontroli, w części ładunkowej, funkcjonariusz ujawnił między innymi 125 metrów szyn kolejowych oraz inne elementy infrastruktury kolejowej. Wszystko wskazywało na to, że mogą one pochodzić z kradzieży.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, 29 i 33-letni mieszkańcy województwa śląskiego, zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Dalsze działania podjęli kryminalni. Szybko ustalili, że zabezpieczony ładunek pochodzi z terenu szlaku kolejowego Fosowskie - Myślina.

W trakcie dalszych czynności mężczyźni przyznali się do przestępstwa. Wczoraj usłyszeli zarzut kradzieży, za który odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci oddali właścicielowi odzyskane mienie. Zakład Linii Kolejowych wycenił straty na 10 tys. złotych.

(KWP w Opolu / mj)

Powrót na górę strony