Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na starsze małżeństwo

Data publikacji 13.02.2014

Dwaj mieszkańcy gm. Bełżyce odpowiedzą za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 28-latek i jego 31-letni kompan napadli na starsze małżeństwo. Zamaskowani i uzbrojeni w drewnianą pałkę bandyci zagrozili mieszkańcom gm. Bełżyce i zażądali wydania pieniędzy. Wystraszeni starsi ludzie oddali im swoje oszczędności. Sprawcy długo nie cieszyli się wolnością. 28-latek zatrzymany został dzięki ustaleniom policjantów z KP w Bełżycach. Drugiego ze sprawców zatrzymali kryminalni z KMP w Lublinie.

Do zdarzenia doszło 7 lutego wczesnym wieczorem. Do jednego z mieszkań w gm. Bełżca weszło dwóch zamaskowanych sprawców. Jeden z nich miał przy sobie drewnianą pałkę. Napastnicy, grożąc pozbawieniem życia, zażądali od gospodarzy pieniędzy.   Wystraszona kobieta w obawie o zdrowie swoje i męża wydała im oszczędności. Nieznajomi z łupem oddalili się w stronę pobliskiej wsi. Na szczęście właścicielom gospodarstwa nic się nie stało.

Powiadomieni o rozboju policjanci z KP w Bełżycach rozpoczęli poszukiwania sprawców. Funkcjonariusze poszukiwali ewentualnych świadków zdarzenia, zbierali każdą informację, która mogła ich doprowadzić do sprawców przestępstwa.

W miniony wtorek przyszedł przełom w prowadzonych czynnościach. Policjanci z Bełżyc dotarli do jednego z napastników. To 28-letni Grzegorz. K. Mężczyzna w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem. W 2010 roku opuścił zakład karny. Teraz za popełniony rozbój opowiadać będzie w warunkach tzw. recydywy. 

Na ślad drugiego ze sprawców wpadli policjanci z Wydziału Kryminalnego z KMP w Lublinie. 31-letni Dawid T. to również mieszkaniec gm. Bełżyce.

Obaj jeszcze wczoraj doprowadzeni zostali do Prokuratury Rejonowej w Opolu Lubelskim. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony